تاثیر پلی یورتان برای عایق بندی صوتی ساختمان

تاثیر پلی یورتان برای عایق بندی صوتی ساختمان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با پیشرفت علم و بالا رفتن تکنولوزی، مصالح ساختمانی با ضخامت کمتر و مقاومت بیشتر وارد بازار شده است که برای سبکتر شدن و بیشتر شدن امنیت ساختمان تاثیر بسزایی دارد. اما این کم شدن ضخامت مصالح باعث شده است تا اتلاف انرزی ساختمان ها بیشتر و مقاومت صوتی آن ها کمتر شود که این امر باعث احساس نیاز به عایق بندی حرارتی و صوتی خصوصا از نوع پلی یورتان شده است. بنابراین در سال های اخیر در ساختمان سازی توجه بیشتری به عایق های صوتی و حرارتی شده است چرا که باعث کاهش اتلاف انرژی و بالا رفتن آسایش خانواده ها می گردد.
از این رو عایق صوتی و حرارتی پلی یورتان که به صورت پاششی مورد استفاده قرار می گیرد به سبب نوع ساختار سلولی خود و همچنین یکپارچگی مورد توجه خاص متخصصین این امر قرار گرفته است.
عایق پلی یورتان پاششی به دو نوع سلول باز ( صوتی ) و سلول بسته ( حرارتی ) تقسیم می شود :

عایق پلی یورتان پاششی سلول باز ( صوتی ) :

این نوع عایق به دلیل چگالی پایین خود پس از پاشش بر روی سطوح تا 50 برابر افزایش حجم داشته که این موضوع باعث شده است تا عایق مناسبی در برابر حرارت و صوت باشد.
اصلی ترین ویزگی این محصول، پاششی بودن آن است که نه تنها دسترسی به نقاط دور از دسترس را آسان می سازد، بلکه پس از پاشش و پف کردن به شکل سازه در آمده و هیچگونه حفره یا منفذی باقی نمی گذارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به سرعت بالای اجرای آن اشاره کرد که روزانه بیش از 300 متر مربع است. همچنین این محصول به دلیل چسبندگی قابل توجهی که دارد بدون نیاز به چسب و پیچ و... به راحتی به سطوح مختلف می چسبد. جالب است بدانید این محصول نه تنها در برابر آب و رطوبت نفوذ ناپذیر است، بلکه قابلیت تحمل دمای 50 تا 110 درجه سانتی گراد را نیز دارد.
این محصول در مناطق مختلف ساختمان به عنوان عایق صوتی و یا عایق صوتی- حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال در دیواره های خارجی و نمای ساختمان به عنوان عایق صوتی- حرارتی است ولی در موتور خانه ها، آسانسور ها و سقف طبقات تنها به عنوان عایق صوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویدئو های ما را در آپارات ببنید
محل تبلیغ شما
بازار عایق ایران تلگرام
مشاوره